- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(90MB14L0-M0UAY0)
Specifications
| Audio | SupremeFX 7.1 Surround Sound High Definition Audio CODEC S1220A |
| Chipset | AMD B550 |
| Form Factor | Mini ITX Form Factor 6.7 inch x 6.7 inch ( 17 cm x 17 cm ) |
| I/O Connectors | 1x Intel® I225-V 2.5Gb Ethernet , 1x DisplayPort , 1x HDMI , 4 x USB 3.2 Gen 2 (, 1x USB Type-C®+3 x Type-A) , 2 x USB 2.0 (one port can be switched to USB BIOS FlashBack™ 1 for audio USB Type-C®) , 1x BIOS FlashBack™ Button(s) , 1x ASUS Wi-Fi Module , 3 x LED-illuminated audio jacks |
| Integrated CPU Graphics | 1 x HDMI 2.1(4K@60HZ), 1 x DisplayPort 1.4 |
| LAN | Intel® I225-V 2.5Gb Ethernet ASUS LANGuard |
| Memory/Type/Bus/Max. | 2 x DIMM, Max. 64GB, DDR4 5100(O.C)/5000(O.C)/4800(O.C.)/4600(O.C)/4400(O.C)/4266(O.C.)/4133(O.C.)/4000(O.C.)/3800(O.C.)/3600(O.C.)/3466(O.C.)/3400(O.C.)/3200/3000/2933/2800/2666/2400/2133 MHz Un-buffered Memory |
| PCI Slots | 1 x PCIe 4.0 x16 (x16 mode) |
| Processor Support | 3rd Gen AMD Ryzen™ Processors |
| Raid | Support Raid 0, 1, 10 |
| RAM Type/Bus/Max. | 2 x DIMM, Max. 64GB, DDR4 5100(O.C)/5000(O.C)/4800(O.C.)/4600(O.C)/4400(O.C)/4266(O.C.)/4133(O.C.)/4000(O.C.)/3800(O.C.)/3600(O.C.)/3466(O.C.)/3400(O.C.)/3200/3000/2933/2800/2666/2400/2133 MHz Un-buffered Memory |
| Socket | AMD AM4 Socket 3rd Gen AMD Ryzen™ Processors |
| Storage Interface | Total supports 2 x M.2 slots and 4 x SATA 6Gb/s ports |
| Warranty | 3 Years |
| Weight |
| SKU | 90MB14L0-M0UAY0 |
| Brand | ASUS |
| Shipping Weight | 7.4000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





