- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(CS62US-AT)
Specifications
| Compatible/Used for | System Control |
| Type | KVM Accessories |
| Warranty | 2 Years |
| Cable Length - Computer | 0.9 m |
| Computer Connections | 2 |
| Dimensions (L x W x H) | 8.75 x 6.08 x 2.80 cm |
| Keyboard / Mouse Emulation | USB |
| LEDs Selected | 2 (Green) |
| Operating Humidity | 0-80% RH, Non-condensing |
| Operating Temperature | 0 - 50°C |
| Port Selection | Hotkey, Mouse |
| Scan Interval | 5 seconds |
| Storage Temperature | -20 - 60°C |
| Video | 2048 x 1536, DDC2B |
| Weight | 0.28 kg |
| SKU | CS62US-AT |
| Barcode # | 672792101281 |
| Brand | ATEN |
| Shipping Weight | 0.4800kg |
| Shipping Width | 0.050m |
| Shipping Height | 0.160m |
| Shipping Length | 0.180m |
| Shipping Cubic | 0.001440000m3 |
Manufacturer Warranty: 2 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.









