- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(CS64US-AT)
| Computer Connections | 4 |
| Port Selection | Hotkey |
| Connectors | |
| Console Ports | 1 x HDB-15 Female (Blue) 2 x USB Type A Female 1 x 3.5mm Audio Jack Female (Green) |
| KVM Ports | 4 x HDB-15 Male (Blue) 4 x USB Type A Male 4 x 3.5mm Audio Jack Male (Green) |
| LEDs | |
| Selected | 4 (Green) |
| Cable Length | |
| Computer | 2 x 0.9 m; 2 x 1.2 m |
| Emulation | |
| Keyboard / Mouse | USB |
| Video | 2048 x 1536; DDC2B |
| Scan Interval | 1-99 secs. (default 5 secs.) |
| Power Consumption | DC5V:0.9W:8BTU |
| Environmental | |
| Operating Temperature | 0 - 50°C |
| Storage Temperature | -20 - 60°C |
| Humidity | 0-80% RH, Non-condensing |
| Physical Properties | |
| Housing | Plastic |
| Weight | 0.58 kg ( 1.28 lb ) |
| Dimensions (L x W x H) | 9.41 x 9.72 x 2.60 cm (3.7 x 3.83 x 1.02 in.) |
| Note | For some of rack mount products, please note that the standard physical dimensions of WxDxH are expressed using a LxWxH format. |
| SKU | CS64US-AT |
| Barcode # | 672792001994 |
| Brand | ATEN |
| Shipping Weight | 0.9200kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.220m |
| Shipping Length | 0.260m |
| Shipping Cubic | 0.005720000m3 |
Manufacturer Warranty: 2 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.








