- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(CS682-AT)
| Computer Connections | 2 |
| Port Selection | Hotkey, Mouse, Remote Port Selector |
| Connectors | |
| Console Ports | 1 x DVI-D Female (White) 2 x USB Type A Female 1 x 3.5mm Audio Jack Female (Green) 1 x 3.5mm Audio Jack Female (Pink) |
| KVM Ports | 2 x DVI-D Male (Black) 2 x USB Type A Male (Purple) 2 x USB Type A Male (Black) 2 x 3.5mm Audio Jack Male (Green) 2 x 3.5mm Audio Jack Male (Pink) |
| Remote Port Selector | 1 x 2.5mm Audio Jack Female |
| LEDs | |
| KVM | 2 (Green) |
| Remote Port Selector | 2 (Green) |
| Cable Length | |
| KVM | 2 x 1.2 m |
| Remote Port Selector | 1.8 m |
| Emulation | |
| Keyboard / Mouse | USB |
| Video | 1920 x 1200 @ 60Hz |
| Scan Interval | 3, 5, 10, 20 secs. (default 5 secs.) |
| Power Consumption | DC5V:1.95W:22BTU |
| Environmental | |
| Operating Temperature | 0 - 50°C |
| Storage Temperature | -20 - 60°C |
| Humidity | 0 - 80% RH, Non-condensing |
| Physical Properties | |
| Housing | Plastic |
| Weight | 0.49 kg ( 1.08 lb ) |
| Dimensions (L x W x H) | 11.15 x 7.80 x 2.40 cm (4.39 x 3.07 x 0.94 in.) |
| Note | For some of rack mount products, please note that the standard physical dimensions of WxDxH are expressed using a LxWxH format. |
| SKU | CS682-AT |
| Barcode # | 672792110559 |
| Brand | ATEN |
| Shipping Weight | 0.6800kg |
| Shipping Width | 0.070m |
| Shipping Height | 0.235m |
| Shipping Length | 0.163m |
| Shipping Cubic | 0.002681000m3 |
Manufacturer Warranty: 12 Months Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.









