- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(CS82U-AT)
| Computer Connections | 2 |
| Port Selection | Hotkey, Pushbutton, USB Mouse |
| Connectors | |
| Console Ports | 1 x HDB-15 Female (Blue) 2 x USB Type A Female 1 x 6-pin Mini-DIN Female (Purple) 1 x 6-pin Mini-DIN Female (Green) |
| KVM Ports | 2 x SPHD-18 Female (Yellow) |
| Power | 1 x DC Jack |
| Switches | |
| Selected | 2 x Pushbutton |
| LEDs | |
| Online | 2 (Orange) |
| Selected | 2 (Green) |
| Emulation | |
| Keyboard / Mouse | PS/2, USB |
| Video | 2048 x 1536 @ 60 Hz; DDC2B |
| Scan Interval | 3, 5, 10, 20 seconds (default: 5 secs.) |
| Power Consumption | DC5V:0.72W:12BTU |
| Environmental | |
| Operating Temperature | 0 - 50°C |
| Storage Temperature | -20 - 60°C |
| Humidity | 0-80% RH, Non-condensing |
| Physical Properties | |
| Housing | Metal |
| Weight | 0.54 kg ( 1.19 lb ) |
| Dimensions (L x W x H) | 14.00 x 8.80 x 5.55 cm (5.51 x 3.46 x 2.19 in.) |
| Note | For some of rack mount products, please note that the standard physical dimensions of WxDxH are expressed using a LxWxH format. |
| SKU | CS82U-AT |
| Barcode # | 672792002045 |
| Brand | ATEN |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.150m |
| Shipping Cubic | 0.000750000m3 |
Manufacturer Warranty: 2 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.







