- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
CMSX16GX4M2A2400C16
(CMSX16GX4M2A2400C16)
Specifications
| Capacity | 16GB (2 x 8GB) |
| Error Checking | |
| Form Factor | SODIMM |
| Frequency | 2400MHz |
| Ranking | |
| Series | Vengeance Series |
| Type | DDR4 |
| Voltage | 1.2V |
| Warranty | Limited lifetime |
| Latency | 16-16-16-39 (CL16) |
| SKU | CMSX16GX4M2A2400C16 |
| Barcode # | 0843591073097 |
| Brand | CORSAIR |
| Shipping Weight | 0.0500kg |
| Shipping Width | 0.030m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000024000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





