- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Corsair Vengeance 16GB (2x8GB) DDR4 SODIMM 3200MHz C18 1.2V Notebook Laptop Memory RAM
(CMSX16GX4M2A3200C22)
Specifications
| Capacity | 16GB Kit (2 x 8GB) |
| Error Checking | - |
| Form Factor | SODIMM |
| Frequency | 3200MHz |
| Ranking | |
| Series | Vengeance® Series |
| Type | DDR4 |
| Voltage | 1.2V |
| Warranty | |
| Package Memory Pin | 260 |
| Speed Rating | PC4-25600 (3200MHz) |
| Tested Latency | 22-22-22-53 |
| SKU | CMSX16GX4M2A3200C22 |
| Barcode # | 840006628606 |
| Brand | CORSAIR |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
| Shipping Width | 0.130m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
Manufacturer Warranty: 10 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





