- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Corsair Vengeance LPX 16GB (2x 8GB) DDR4 2400MHz Memory CMK16GX4M2B2800C14 - 288-pin - PC4-19200 (2400MHz) - 16-16-16-39 Latency - 1.20V - Limited Product Lifetime Warranty
(CMK16GX4M2A2400C16)
Specifications
| Capacity | 16GB (2x8GB) |
| Error Checking | Non-ECC |
| Form Factor | DIMM |
| Frequency | 2400MHz |
| Ranking | Dual |
| Series | Vengeance LPX |
| Type | DDR4 |
| Voltage | 1.35V |
| Warranty | Limited Lifetime |
| SKU | CMK16GX4M2A2400C16 |
| Barcode # | 843591082549 |
| Brand | CORSAIR |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
| Shipping Width | 0.040m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.130m |
| Shipping Cubic | 0.000052000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





