- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(CMK8GX4M1A2400C14)
Specifications
| Capacity | 8GB |
| Error Checking | Non-ECC |
| Form Factor | Long DIMM 288-pin |
| Frequency | 2400 MHz |
| Ranking | Dual |
| Series | Vengeance LPX |
| Type | DDR4 |
| Voltage | 1.2 V |
| Warranty | Limited Lifetime |
| Compatibility | Intel 100 Series,Intel 200 Series,Intel 300 Series,Intel 400 Series,Intel 500 Series,Intel 600 Series |
| Memory Color BLACK SPD Latency | 15-15-15-36 |
| Performance Profile | XMP 2.0 |
| Tested Latency | 14-16-16-31 |
| SKU | CMK8GX4M1A2400C14 |
| Barcode # | 843591058179 |
| Brand | CORSAIR |
| Shipping Weight | 0.7000kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.160m |
| Shipping Cubic | 0.000116000m3 |
Manufacturer Warranty: Limited Product Lifetime Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





