- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Corsair Vengeance RGB PRO 16GB (2x 8GB) DDR4 2666MHz Memory - Black - Heat Spreader: Anodized Aluminum - Package Memory Format: DIMM - XMP 2.0 - 288 Pin - 16-18-18-35 - 1.2V - CMW16GX4M2A2666C16 - Limited Product Lifetime Warranty
(CMW16GX4M2A2666C16)
Specifications
| Capacity | 16 GB Kit (2 x 8 GB) |
| Error Checking | |
| Form Factor | DIMM |
| Frequency | 2666 MHz |
| Ranking | |
| Series | Vengeance RGB Pro |
| Type | DDR4 |
| Voltage | 1.2 V |
| Warranty | Limited Lifetime |
| SKU | CMW16GX4M2A2666C16 |
| Barcode # | 843591078580 |
| Brand | CORSAIR |
| Shipping Weight | 0.1800kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.150m |
| Shipping Cubic | 0.000750000m3 |
Manufacturer Warranty: Limited Product Lifetime Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





