- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

Corsair Vengeance RGB PRO 16GB (2x 8GB) DDR4 3200MHz Memory - Black - 2 x 8GB memory modules - 16-18-18-36 - 1.35V - 3200MHz - Heat Spreader: Anodized Aluminum - Package Memory Format: DIMM - XMP 2.0 - 288-Pin - Compatibility: Intel 200 Series, Intel 300 Series, AMD 300 Series, AMD 400 Series, AMD X570 - CMW16GX4M2Z3200C16 - Limited Product Lifetime Warranty CORSAIR Vengeance RGB PRO DDR4, 3200MHz 16GB 2x 288 DIMM, Unbuffered, 16-18-18-36, black Heat spreader,1.35V, XMP 2.0,for AMD Ryzen
(CMW16GX4M2Z3200C16)
Specifications
| Capacity | 16GB Kit (2x8GB) |
| Error Checking | |
| Form Factor | DIMM 288 pins |
| Frequency | 3200MHz |
| Ranking | |
| Series | Vengeance RGB Pro |
| Type | DDR4 |
| Voltage | 1.35V |
| Warranty | Limited Lifetime |
| SKU | CMW16GX4M2Z3200C16 |
| Barcode # | 843591070454 |
| Brand | CORSAIR |
| Shipping Weight | 0.1800kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.150m |
| Shipping Cubic | 0.000750000m3 |
Manufacturer Warranty: Limited Product Lifetime Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





