- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Corsair Vengeance RGB PRO 32GB (2x 16GB) DDR4 2666MHz Memory - Black - 2 x 16GB memory modules - 16-18-18-35 - 1.2V - 2666MHz - Heat Spreader: Anodized Aluminum - Package Memory Format: DIMM - XMP 2.0 - 288-Pin - Intel 100/200/300 Series & Intel X299 Compatible - CMW32GX4M2A2666C16 - Lifetime Product Limited Warranty
(CMW32GX4M2A2666C16)
Specifications
| Capacity | 32GB Kit (2 x 16GB) |
| Error Checking | |
| Form Factor | DIMM |
| Frequency | 2666 MHz |
| Ranking | |
| Series | Vengeance RGB Pro |
| Type | DDR4 |
| Voltage | 1.35V |
| Warranty | Limited Lifetime |
| SKU | CMW32GX4M2A2666C16 |
| Barcode # | 843591082068 |
| Brand | CORSAIR |
| Shipping Weight | 0.2000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.150m |
| Shipping Cubic | 0.000750000m3 |
Manufacturer Warranty: Limited Product Lifetime Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





