- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

Corsair Vengeance RGB RS 16GB (2x 8GB) DDR4 3600MHz Memory - Capacity: 16GB (2x8GB) - Frequency: 3600MHz - Latency: 18-22-22-42 - Voltage: 1.35V - RGB LED - Software: Corsair iCUE - Pin: 288 - Anodized Aluminium Heatspreader - Intel XMP 2.0 - CMG16GX4M2D3600C18 - Limited Product Lifetime Warranty
(CMG16GX4M2D3600C18)
Specifications
| Capacity | 16GB Kit (2 x 8GB) |
| Error Checking | Non-ECC Unbuffered |
| Form Factor | DIMM |
| Frequency | 3600MHz |
| Ranking | |
| Series | VENGEANCE RGB RS |
| Type | DDR4 |
| Voltage | 1.35V |
| Warranty | Lifetime |
| SKU | CMG16GX4M2D3600C18 |
| Barcode # | 840006648994 |
| Brand | CORSAIR |
| Shipping Weight | 0.1400kg |
Manufacturer Warranty : 10 Years Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





