- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

Corsair Vengeance RGB RS 32GB (2x 16GB) DDR4 3200MHz Memory - Capacity: 32GB (2x16GB) - Frequency: 3200MHz - Latency: 16-20-20-38 - Voltage: 1.35V - RGB LED - Software: Corsair iCUE - Pin: 288 - Anodized Aluminium Heatspreader - Intel XMP 2.0 - CMG32GX4M2E3200C16 - Limited Product Lifetime Warranty
(CMG32GX4M2E3200C16)
Specifications
| Capacity | 32GB Kit (2 x 16GB) |
| Error Checking | Non-ECC Unbuffered |
| Form Factor | DIMM |
| Frequency | 3200MHz |
| Ranking | |
| Series | VENGEANCE® RGB RS |
| Type | DDR4 |
| Voltage | 1.35V |
| Warranty | Limited Lifetime |
| SKU | CMG32GX4M2E3200C16 |
| Barcode # | 840006649038 |
| Brand | CORSAIR |
| Shipping Weight | 0.1400kg |
Manufacturer Warranty : 10 Years Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





