- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

Corsair Vengeance RGB RS 32GB (2x 16GB) DDR4 3600MHz Memory - Capacity: 32GB (2x16GB) - Frequency: 3600MHz - Latency: 18-22-22-42 - Voltage: 1.35V - RGB LED - Software: Corsair iCUE - Pin: 288 - Anodized Aluminium Heatspreader - Intel XMP 2.0 - CMG32GX4M2D3600C18 - Limited Product Lifetime Warranty
(CMG32GX4M2D3600C18)
Specifications
| Capacity | 32GB Kit (2 x 16GB) |
| Error Checking | Non-ECC Unbuffered |
| Form Factor | DIMM |
| Frequency | 3600MHz |
| Ranking | |
| Series | VENGEANCE® RGB RS |
| Type | DDR4 |
| Voltage | 1.35V |
| Warranty | Lifetime |
| Compatibility | Intel 300 Series,Intel 400 Series,Intel 500 Series,AMD 400 Series,AMD 500 Series |
| SKU | CMG32GX4M2D3600C18 |
| Barcode # | 840006649021 |
| Brand | CORSAIR |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
| Shipping Width | 0.160m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.130m |
Manufacturer Warranty : 10 Years Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





