- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(5PXEBM72RT2U)
Eaton 5PX EBM 72V Tower/Rack 2U Extended Battery Module (EBM) - 2U Extended Battery Module (EBM) giving additional runtime for Eaton 5PX 3000 2U UPSs - up to 4 EBMs can be attached to each UPS - Includes 4 Post Rail Kit, EBM power cord, EBM detection cord, Tower mounting plate - 5PXEBM72RT2U
| SKU | 5PXEBM72RT2U |
| Barcode # | 743172035912 |
| Brand | EATON |
| Shipping Weight | 40.0000kg |
| Shipping Width | 0.550m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 1.000m |
| Shipping Cubic | 0.110000000m3 |
Manufacturer Warranty: 3 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





