- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(9PXEBM180)
Miscellaneous
| Compatibility | Eaton 9PX5KiBP UPS |
Technical Information
| Hot Swappable | Yes |
Physical Characteristics
| Form Factor | Rack-mountable |
| Rack Height | 3U |
General Information
| Product Type | Battery Unit |
| Manufacturer Part Number | 9PXEBM180 |
| Manufacturer Website Address | http://www.eatoncorp.com.au |
| Manufacturer | Eaton Corporation |
| Product Name | 9PX EBM 180V |
| Brand Name | Eaton |
| SKU | 9PXEBM180 |
| Barcode # | 743172039408 |
| Brand | EATON |
| Shipping Weight | 73.0000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.960m |
| Shipping Cubic | 0.004800000m3 |
Manufacturer Warranty: 3 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





