- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(ACCS1000)
Miscellaneous
| Compatibility | InRow RC/SC Cooling Unit |
General Information
| Product Type | Rack Mount |
| Manufacturer Part Number | ACCS1000 |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Model | ACCS1000 |
| Product Name | ACCS1000 Rack Air Containment Rear Assembly |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 11.88 kg |
| Height | 199.1 cm |
| Width | 30 cm |
| Depth | 19.6 cm |
| Product Color | Black |
| SKU | ACCS1000 |
| Barcode # | 731304243045 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 36.1400kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






