- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4 2133MHz Memory Black - 13-15-15-28 - 1.20V - XMP 2.0 - CMK16GX4M2A2133C13
(CMK16GX4M2A2133C13)
Specifications
| Capacity | 16 GB (2 x 8 GB) |
| Error Checking | |
| Form Factor | DIMM 288 pins |
| Frequency | 2133 MHz |
| Ranking | Dual |
| Series | Vengeance LPX |
| Type | DDR4 |
| Voltage | 1.2 V |
| Warranty | Limited Lifetime |
| Colour | Black |
| Compatibility | Intel 100 Series,Intel 200 Series,Intel 300 Series,Intel 400 Series,Intel 500 Series,Intel 600 Series,Intel X299 |
| Heat Spreader | Anodized Aluminum |
| Performance Profile | XMP 2.0 |
| Tested Latency | 13-15-15-28 |
| SKU | CMK16GX4M2A2133C13 |
| Barcode # | 843591069656 |
| Brand | CORSAIR |
| Shipping Weight | 0.1200kg |
| Shipping Width | 0.040m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.130m |
| Shipping Cubic | 0.000052000m3 |
Manufacturer Warranty: Limited Product Lifetime Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





