- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Corsair Vengeance LPX 16GB (2x 8GB) DDR4 3200MHz Memory CMK16GX4M2B3200C16 - Dual/Quad Channel - 288-pin - PC4-25600 (3200MHz) - CL16-18-18-36 Latency - Intel XMP 2.0 Performance - 1.35V Voltage - Limited Lifetime Warranty
(CMK16GX4M2B3200C16)
Specifications
| Capacity | 16 GB (2 x 8 GB) |
| Error Checking | No |
| Form Factor | DIMM 288 PIN |
| Frequency | 3200 MHz |
| Ranking | Dual |
| Series | Vengeance LPX |
| Type | DDR 4 |
| Voltage | 1.35 V |
| Warranty | Limited Lifetime |
| SKU | CMK16GX4M2B3200C16 |
| Barcode # | 843591070454 |
| Brand | CORSAIR |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
| Shipping Width | 0.040m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.130m |
| Shipping Cubic | 0.000052000m3 |
Manufacturer Warranty: Limited Product Lifetime Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





