- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(CMK16GX4M2D3000C16)
Specifications
| Capacity | 16GB Kit (2x8GB) |
| Error Checking | |
| Form Factor | DIMM |
| Frequency | 3000MHz |
| Ranking | |
| Series | Vengeance LPX |
| Type | DDR4 |
| Voltage | 1.35V |
| Warranty | Limited Lifetime |
| SKU | CMK16GX4M2D3000C16 |
| Barcode # | 843591077552 |
| Brand | CORSAIR |
| Shipping Weight | 0.1100kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.150m |
| Shipping Cubic | 0.000750000m3 |
Warranty 120 months
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





