- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Corsair Vengeance LPX Black 8GB (2x 4GB) DDR4 2400MHz Memory - 288-pin - PC4-19200 (2400 MHz) - Unbuffered - Non-ECC - 16-16-16 Latency - 1.2V - XMP 2.0 - CMK8GX4M2A2400C16 - Limited Product Lifetime Warranty
(CMK8GX4M2A2400C16)
Specifications
| Capacity | 8GB Kit (2 x 4GB) |
| Error Checking | |
| Form Factor | DIMM 288 pins |
| Frequency | 2400 MHz |
| Ranking | |
| Series | Vengeance LPX |
| Type | DDR4 |
| Voltage | 1.2V |
| Warranty | Limited Lifetime |
| Latency | 16-16-16-39 (CL16) |
| SKU | CMK8GX4M2A2400C16 |
| Barcode # | 843591083713 |
| Brand | CORSAIR |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
| Shipping Width | 0.040m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.130m |
| Shipping Cubic | 0.000052000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





