- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Crucial
Crucial Pro 64GB Kit (32GBx2) DDR4-3200 UDIMM | CP2K32G4DFRA32A | crucial.com
SKU: CP2K32G4DFRA32A
Buy Crucial Pro 64GB Kit (32GBx2) DDR4-3200 UDIMM CP2K32G4DFRA32A.
Product Images

Features
Crucial: Bringing Micron technology directly to you
At Crucial, we connect millions of customers to the innovative technology that Micron has been perfecting for over four decades. As Micron’s global consumer brand, we’re proud to share their groundbreaking advancements in the world of memory and storage with you.
Downloads & Resources
× ![]()
(CP2K32G4DFRA32A)
Specifications - CP2K32G4DFRA32A
| DIMM type | Unbuffered |
| Technology | DDR4 |
| Warranty | Limited Lifetime |
| Density | 64GB Kit (32GBx2) |
| Kit Qty | 2 |
| Voltage | 1.2V |
| PC speed | PC4-25600 |
| Module type | UDIMM |
| Speed | DDR4-3200 |
| CAS latency | 22 |
| Die Density | 16Gb |
| Extended timings | 22-22-22 |
| Default(JEDEC) | 22-22-22 |
| XMP 2.0 Profile 1 | 3200MT/s 22-22-22 |
| SKU | CP2K32G4DFRA32A |
| Brand | MICRON (CRUCIAL) |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





