- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Crucial
Crucial Pro 32GB DDR4-3200 UDIMM | CP32G4DFRA32A | crucial.com
SKU: CP32G4DFRA32A
Buy Crucial Pro 32GB DDR4-3200 UDIMM CP32G4DFRA32A.
Product Images
Features
Crucial: Bringing Micron technology directly to you
At Crucial, we connect millions of customers to the innovative technology that Micron has been perfecting for over four decades. As Micron’s global consumer brand, we’re proud to share their groundbreaking advancements in the world of memory and storage with you.
Downloads & Resources
×
(CP32G4DFRA32A)
Specifications - CP32G4DFRA32A
| DIMM type | Unbuffered |
| Technology | DDR4 |
| Warranty | Limited Lifetime |
| Density | 32GB |
| Kit Qty | 1 |
| Voltage | 1.2V |
| PC speed | PC4-25600 |
| Module type | UDIMM |
| Speed | DDR4-3200 |
| CAS latency | 22 |
| Die Density | 16Gb |
| Extended timings | 22-22-22 |
| Default(JEDEC) | 22-22-22 |
| XMP 2.0 Profile 1 | 3200MT/s 22-22-22 |
| SKU | CP32G4DFRA32A |
| Brand | Micron (Crucial) |
| Shipping Weight | 0.2000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





