- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

Housing Type : Dome Image Sensor : 1/2.5" Progressive CMOS Max. Video Resolution : 3840 x 2160 @ 20fps Megapixels : 8 MP Memory Card Slot : Micro SD Night Vision : Yes Night Vision Range : 30m ONVIF Compliant : Yes Vandal-proof : Yes Video Compression : MJPEG|H.264|H.265 Design : Outdoor|Vandal Proof|Night Vision|PoE Max Resolution : 4K Camera Type : Dome Email Notification : Yes Horizontal Field of View : 35 - 109 degrees Image Enhancement : 3D Filter|WDR|BLC|AES|AGC|AWB Indoor / Outdoor : Outdoor Lens Type : Varifocal Lens Focal Length : 3.3 - 12mm Power : PoE, Optional Power Supply Optical Zoom : Digital zoom magnifies image area up to 10 times|3.6x Dimensions (Size) : 130 x 130 x 112 mm Motion Detection : Yes Motorised Pan / Tilt : No
(DCS-4618EK)
Technical Details
| Warranty | Ltd L'time |
|---|
| SKU | DCS-4618EK |
| Barcode # | 790069456572 |
| Brand | D-LINK |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.180m |
| Shipping Height | 0.190m |
| Shipping Length | 0.160m |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





