- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(F4-2133C15Q-32GRR)
Miscellaneous
| Compatibility | http://www.gskill.com/en/product/F4-2133C15Q-32GRR |
Technical Information
| CAS Latency | CL15 |
| Error Checking | Non-ECC |
| Number of Modules | 4 x 8GB |
| Signal Processing | Unbuffered |
| Memory Speed | 2133 MHz |
| Memory Size | 32 GB |
| Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| Memory Voltage | 1.20 V |
Physical Characteristics
| Width | 40 mm |
Warranty
| Limited Warranty | Lifetime |
General Information
| Product Type | RAM Module |
| Manufacturer Part Number | F4-2133C15Q-32GRR |
| Manufacturer Website Address | http://www.gskill.com |
| Manufacturer | GSkill International Enterprise |
| Product Name | Ripjaws 4 32GB DDR4 SDRAM Memory Module |
| Product Line | Ripjaws 4 |
| Brand Name | G.SKILL |
| SKU | F4-2133C15Q-32GRR |
| Barcode # | 848354010920 |
| Brand | G.SKILL |
| Shipping Weight | 0.2200kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





