- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(F4-3600C16D-16GVK)
DIMENSIONS
| Height (mm) | 42.0 |
POWER
| Supply Voltage | 1.35 Volt |
PRODUCT
| Brand Name | G.Skill |
| Manufacturer Web Site | http://www.gskill.com |
| Memory Type | Memory Module |
MEMORY
| No. of Modules | 2 |
| Size | 16 GB |
| Speed | 3600 MHz |
| Technology | DDR4 |
OTHER FEATURES
| Compatibility | * ASRock: Z170 OC Formula * ASUS: MAXIMUS VIII EXTREME, Z170-DELUXE * GIGABYTE: GA-Z170X-Gaming 7 |
| ECC Registered | NON-ECC |
| Signal Processing | Unbuffered |
| Other Features | * Multi-Channel Kit: Dual Channel Kit |
| SKU | F4-3600C16D-16GVK |
| Barcode # | 848354018735 |
| Brand | G.SKILL |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.220m |
| Shipping Cubic | 0.001100000m3 |
Manufacturer Warranty: Limited Product Lifetime Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





