- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
G.Skill Trident Z Neo RGB 32GB (2x 16GB) DDR4 3600MHz Memory - Latency: 16-16-16-36 - Tested Speed: 3600 MHz - Memory Type: DDR4 - Dual Channel Memory Kit - Tested Voltage: 1.35V - Unbuffered - Non-ECC - Intel XMP 2.0 Support - Sleek Beveled Edge - 10-Layer PCBs - 8-Zone RGB - F4-3600C16D-32GTZN - Limited Product Lifetime Warranty
(F4-3600C16D-32GTZN)
POWER
| Supply Voltage | 1.35 Volt |
PRODUCT
| Brand Name | G.Skill |
| Manufacturer Web Site | http://www.gskill.com |
| Memory Type | Memory Module |
MEMORY
| No. of Modules | 2 |
| Size | 32 GB |
| Speed | 3600 MHz |
| Technology | DDR4 |
OTHER FEATURES
| Compatibility | * Z390 Taichi * PRIME X570-P * PRIME X570-PRO * PRIME Z370-P * ROG MAXIMUS X APEX |
| ECC Registered | NON-ECC |
| Signal Processing | Unbuffered |
| Other Features | * Intel XMP 2.0 (Extreme Memory Profile) Ready * Designed with a contrast of black brushed aluminum and powder-coated silver * Trident Z Neo features a beveled edge along the top of the signature tri-fin design with the asymmetrical slant to achieve a sleek and clean look |
| SKU | F4-3600C16D-32GTZN |
| Barcode # | 848354033424 |
| Brand | G.SKILL |
| Shipping Weight | 0.1800kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.160m |
| Shipping Cubic | 0.000800000m3 |
Manufacturer Warranty: Limited Product Lifetime Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





