- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

Designed to fit the way you live, this plotter provides design that performs, in technology that stands out in the first net carbon neutral HP DesignJet plotter. Easily set it up using your smartphone. Design that performs, technology that stands out. Print multi-size A3/B and A1/D projects automatically, without manually switching the media source. Save time with the world's easiest job submission. And print with confidence you'll get the results you expect.
(5HB12C)
| PRINT SPEED | |
|---|---|
| Print speed | 26 sec/page on A1, 81 A1 prints per hour[1] |
| PRINT AREA | |
| Non-printable area (cut-sheet) | 5 x 5 x 5 x 5 mm |
| Non-printable area (roll media) | 5 x 5 x 5 x 5 mm |
| PRINTER SPECIFICATIONS | |
| Functions | |
| Model size | 610 mm |
| Internal Storage | None |
| Line accuracy | ±0.1%[3] |
| Theoretical minimum line width | 0.02 mm |
| Printer drivers included | Raster driver for Windows and macOS |
| Print languages | HP-GL/2, HP-RTL, CALS G4, JPEG, URF |
| Print technology | HP Thermal Inkjet |
| SKU | 5HB12C |
| Barcode # | 194850629129 |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 55.0000kg |
Manufacturer Warranty:
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





