Don't pay: $3,172.10
$2,299.00
SAVE $873.10 (28%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
HP DesignJet T650 24-in Large Format Printer

(5HB08A)
| PRINT SPEED | |
|---|---|
| Print speed | 26 sec/page on A1, 81 A1 prints per hour[1] |
| Print speed | 26 sec/page on D, 81 D prints per hour[1] |
| PRINT AREA | |
| Non-printable area (cut-sheet) | 5 x 5 x 5 x 5 mm |
| Non-printable area (cut-sheet) | 0.2 x 0.2 x 0.2 x 0.2 in (5 x 5 x 5 x 5 mm) |
| Non-printable area (roll media) | 5 x 5 x 5 x 5 mm |
| Non-printable area (roll media) | 0.2 x 0.2 x 0.2 x 0.2 in (5 x 5 x 5 x 5 mm) |
| PRINTER SPECIFICATIONS | |
| Functions | |
| Model size | 610 mm |
| Model size | 24 in |
| Internal Storage | None |
| Line accuracy | ±0.1%[3] |
| Theoretical minimum line width | 0.02 mm |
| Theoretical minimum line width | 0.0008 in (0.02 mm) |
| Printer drivers included | Raster driver for Windows and macOS |
| Print languages | HP-GL/2, HP-RTL, CALS G4, JPEG, URF |
| Print technology | HP Thermal Inkjet |
| SKU | 5HB08A |
| Barcode # | 194850020001 |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 47.0000kg |
Manufacturer Warranty:
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





