You Might Want To Add
HP 212A Cyan Orig LaserJet Toner Cartridge -
HP 212A Magenta Original LaserJet Toner Cartr
HP 212A Yellow Original LaserJet Toner Cartri
HP 212X High Yield Black Orig LaserJet Toner
HP 212X High Yield Cyan Orig LaserJet Toner C
HP 212X High Yield Magenta Orig LaserJet Tone
HP 212X High Yield Yellow Toner Cartridge
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
HP Colour LaserJet Enterprise M555x WiFi A4 Printer - Print Speed (Black, ISO, A4): Up to 38 ppm - Print speed duplex (A4): Up to 38 ipm - Duty cycle (monthly, A4): Up to 80,000 pages - Number of users: 5-15 Users - Print technology: Laser - Print Quality: Up to 1200 x 1200 dpi - Processor speed: 1.2GHz - Display: 4.3" Colour Touchscreen - Number of print cartridges: 4 - I/O: 1x USB 2.0 Device, 2x USB 2.0 Host, RJ45, Hardware Integration Pocket - 7ZU79A - 12 Months Limited Warranty
(7ZU79A)
Specifications
| Accessories | Four preinstalled HP LaserJet toner cartridges (yield ~5,500 pages black, ~3,500 pages cyan, magenta, yellow composite), Toner collection unit, In-box documentation, Power Cord |
| Compatible Operating Systems | Windows Client OS (32/64 bit)-, Win10, Win8.1, Win7 Ultimate, Mobile OS-, iOS, Android, Mac-, Apple® macOS High Sierra v10.13, Apple® macOS Mojave v10.14, Apple® macOS Catalina v10.15, Discrete PCL6 Printer Driver- |
| Dimensions | 750 x 600 x 598 mm (W x D x H) |
| Duplex Print Option | Automatic (standard) |
| Duty Cycle | Up to 80,000 pages |
| Functions | Print only |
| Interface | Mobile printing, Wireless, USB, LAN |
| LCD/LED Diplay | 4.3-in (10.92 cm) Color Graphics Display (CGD) with touchscreen rotating (adjustable angle) |
| Model | M555x |
| Print Resolution | HP ImageREt 3600 |
| Print Size | A4 |
| Print Speed (ppm/ipm) | Print speed black: Normal: Up to 38 ppm, Print speed color: Normal:Up to 38 ppm |
| Printer Dimensions | 458 x 479 x 513 mm (W x D x H) |
| Processor/Memory | 1.2 GHz / 1 GB |
| Series | LaserJet Enterprise |
| Supplies Compatibility | HP 212A Black Original LaserJet Toner Cartridge (~5,500 pages) W2120A HP 212A Cyan Original LaserJet Toner Cartridge (~4,500 pages) W2121A HP 212A Magenta Original LaserJet Toner Cartridge (~4,500 pages) W2123A HP 212A Yellow Original LaserJet Toner Cartridge (~4,500 pages) W2122A HP 212X High Yield Black Original LaserJet Toner Cartridge (~13,000 pages) W2120X HP 212X High Yield Cyan Original LaserJet Toner Cartridge (~10,000 pages) W2121X HP 212X High Yield Magenta Original LaserJet Toner Cartridge (~10,000 pages) W2123X HP 212X High Yield Yellow Original LaserJet Toner Cartridge (~10,000 pages) W2122X |
| Supported OS | |
| Warranty | 1 Year |
| Weight | 39.6 kg |
| SKU | 7ZU79A |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 39.6000kg |
Manufacturer Warranty: 1 Year Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





