- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(46W0833)
Physical Characteristics
| Number of Pins | 288-pin |
| Form Factor | DIMM |
General Information
| Product Type | RAM Module |
| Manufacturer Part Number | 46W0833 |
| Manufacturer Website Address | http://www3.lenovo.com/au/en |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Product Name | 32GB TruDDR4 Memory Module |
| Brand Name | Lenovo |
Technical Information
| CAS Latency | CL17 |
| Signal Processing | Registered |
| Memory Speed | 2400 MHz |
| Memory Size | 32 GB |
| Memory Technology | TruDDR4 |
| Memory Standard | DDR4-2400/PC4-19200 |
| Memory Voltage | 1.20 V |
| SKU | 46W0833 |
| Barcode # | 889488075591 |
| Brand | LENOVO |
| Shipping Weight | 0.0500kg |
| Shipping Width | 0.060m |
| Shipping Height | 0.020m |
| Shipping Length | 0.155m |
| Shipping Cubic | 0.000186000m3 |
Manufacturer Warranty: 12 Months Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





