- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
LENOVO 32GB DDR4 3200 UDIMM MEMORY The Lenovo 32GB DDR4 3200MHz UDIMM Memory enables high I/O data transfer rate and reduced power consumption. With this DDR4 memory you will achieve better performance without straining the power needs.
(4X71D07932)
Miscellaneous
| Package Contents |
|
Warranty
| Limited Warranty | 36 Month |
Physical Characteristics
| Number of Pins | 288-pin |
| Weight (Approximate) | 20 g |
| Form Factor | DIMM |
| Length | 133.4 mm |
Technical Information
| Error Checking | Non-ECC |
| Signal Processing | Unbuffered |
| Memory Speed | 3200 MHz |
| Memory Size | 32 GB |
| Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| Memory Standard | DDR4-3200/PC4-25600 |
General Information
| Product Type | RAM Module |
| Manufacturer Part Number | 4X71D07932 |
| Manufacturer Website Address | http://www3.lenovo.com/au/en |
| Packaged Quantity | 1 |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Product Name | 32GB DDR4 SDRAM Memory Module |
| Brand Name | Lenovo |
| SKU | 4X71D07932 |
| Barcode # | 195890233956 |
| Brand | LENOVO |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





