- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
ThinkPad 8G DDR4 3200MHz SoDIMM Memory gen 2 The ThinkPad 8GB DDR4 3200MHz SoDIMM Memory gen 2 upgrades the standard memory capacity in select PCs, improving performance and enhancing the PC's ability to run more programs simultaneously.
(4X71D09532)
Physical Characteristics
| Number of Pins | 260-pin |
| Thickness | 3.7 mm |
| Weight (Approximate) | 20 g |
| Form Factor | SoDIMM |
| Length | 69.6 mm |
| Width | 30 mm |
Technical Information
| Device Supported | Notebook |
| Number of Modules | 1 x 8GB |
| Memory Speed | 3200 MHz |
| Memory Size | 8 GB |
| Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| Memory Standard | DDR4-3200/PC4-25600 |
General Information
| Product Type | RAM Module |
| Manufacturer Part Number | 4X71D09532 |
| Manufacturer Website Address | http://www3.lenovo.com/au/en |
| Packaged Quantity | 1 |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Product Name | 8GB DDR4 SDRAM Memory Module |
| Brand Name | Lenovo |
| SKU | 4X71D09532 |
| Barcode # | 195890234045 |
| Brand | LENOVO |
| Shipping Weight | 0.0200kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





