- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(4X70G88325)
Miscellaneous
| Compatibility | Lenovo ThinkServer TS150 |
Technical Information
| Device Supported | Server |
| Error Checking | ECC |
| Number of Modules | 1 x 8GB |
| Signal Processing | Unbuffered |
| Memory Speed | 2400 MHz |
| Memory Size | 8 GB |
| Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| Memory Standard | DDR4-2400/PC4-2400 |
Physical Characteristics
| Number of Pins | 260-pin |
| Form Factor | DIMM |
General Information
| Product Type | RAM Module |
| Manufacturer Part Number | 4X70G88325 |
| Manufacturer Website Address | http://www3.lenovo.com/au/en |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Product Name | 8GB DDR4 SDRAM Memory Module |
| Brand Name | Lenovo |
| SKU | 4X70G88325 |
| Barcode # | 191200789519 |
| Brand | LENOVO |
| Shipping Weight | 0.0700kg |
| Shipping Width | 0.060m |
| Shipping Height | 0.020m |
| Shipping Length | 0.177m |
| Shipping Cubic | 0.000212000m3 |
Manufacturer Warranty: 12 Months Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





