- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
RAM 16GB TruDDR4 2666 MHz 1Rx4 1.2V RDIMM
(7X77A01302)
Physical Characteristics
| Number of Pins | 288-pin |
| Form Factor | RDIMM |
Technical Information
| CAS Latency | CL19 |
| Device Supported | Server |
| Error Checking | ECC |
| Number of Modules | 1 x 16GB |
| Signal Processing | Registered |
| Memory Speed | 2666 MHz |
| Memory Size | 16 GB |
| Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| Memory Standard | DDR4-2666/PC4-21300 |
| Memory Voltage | 1.20 V |
General Information
| Product Type | RAM Module |
| Manufacturer Part Number | 7X77A01302 |
| Manufacturer Website Address | http://www3.lenovo.com/au/en |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Product Name | 16GB DDR4 SDRAM Memory Module |
| Brand Name | Lenovo |
| SKU | 7X77A01302 |
| Barcode # | 889488432639 |
| Brand | LENOVO |
| Shipping Weight | 0.0500kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.160m |
| Shipping Cubic | 0.000800000m3 |
Manufacturer Warranty: 12 Months Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





