- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Lenovo TruDDR4 - DDR4 - 16 GB - DIMM 288-pin - 2666 MHz / PC4-21300 - 1.2 V - unbuffered - ECC - for ThinkSystem SR250 7Y51, 7Y52; ST250 7Y45, 7Y46; ST50 7Y48, 7Y49
RAM 16GB TruDDR4 2666MHz (2Rx8, 1.2V) UDIMM
(4ZC7A08699)
Miscellaneous
| Compatibility |
|
Technical Information
| CAS Latency | CL19 |
| Device Supported | Server |
| Error Checking | ECC |
| Number of Modules | 1 x 16GB |
| Signal Processing | Unbuffered |
| Memory Speed | 2666 MHz |
| Memory Size | 16 GB |
| Memory Technology | TruDDR4 |
| Memory Standard | DDR4-2666/PC4-21333 |
| Memory Voltage | 1.20 V |
Physical Characteristics
| Number of Pins | 288-pin |
| Form Factor | DIMM |
General Information
| Product Type | RAM Module |
| Manufacturer Website Address | http://www3.lenovo.com/au/en |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Product Name | 16GB TruDDR4 Memory Module |
| Brand Name | Lenovo |
| SKU | 4ZC7A08699 |
| Barcode # | 889488477265 |
| Brand | LENOVO |
| Shipping Weight | 0.2000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.150m |
| Shipping Cubic | 0.000750000m3 |
Manufacturer Warranty: 12 Months Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





