- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(AR7103)
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 5.54 kg |
| Height | 952.5 mm |
| Width | 599.9 mm |
| Depth | 46 mm |
| Product Color | Black |
General Information
| Product Type | Door Panel |
| Manufacturer Part Number | AR7103 |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Model | AR7103 |
| Product Name | AR7103 NetShelter SX 20U Split Door Panel |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
| SKU | AR7103 |
| Barcode # | 731304284154 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 8.6500kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






