- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(AR7316)
Miscellaneous
| Compatibility | NetShelter SX 45U Enclosure |
General Information
| Product Type | Side Panel |
| Manufacturer Part Number | AR7316 |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Packaged Quantity | 2 |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Name | Split Feed Through Side Panel |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 18.96 kg |
| Height | 897.9 mm |
| Width | 1097 mm |
| Depth | 13 mm |
| Product Color | Black |
| SKU | AR7316 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 26.5000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






