- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

Crucial 4GB (1x 4GB) DDR4 2666MHz Single-Rank So-DIMM Memory - DDR4 PC4-21300 - CL=19 - Single Ranked - x8 based - Unbuffered - NON-ECC - DDR4-2666 - 1.2V - 512Meg x 64 - CT4G4SFS8266 - Limited Product Lifetime Warranty 4GB DDR4 2666 MT/s (PC4-21300) CL19 SR x8 SODIMM 260pin
(CT4G4SFS8266)
| Speed - DDR4-2666 |
| Warranty - Manufacturer's Limited Lifetime |
| ECC - NON-ECC |
| CAS Latency - 19 |
| DRAM Family - Crucial |
| Density - 4GB |
| Brand - Crucial |
| Module Type - SODIMM |
| Extended Timings - CL=19 |
| Form Factor - UDIMM |
| Technology - DDR4 |
| Voltage - 1.2V |
| PC Speed - PC4-21300 |
| Kit Qty - 1 |
| Specs - DDR4 PC4-21300 • CL=19 • Single Ranked • x8 based • Unbuffered • NON-ECC • DDR4-2666 • 1.2V • 512Meg x 64 • |
| DIMM Type - Unbuffered |
| SKU | CT4G4SFS8266 |
| Barcode # | 649528787286 |
| Brand | Crucial |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
| Shipping Width | 0.070m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.150m |
| Shipping Cubic | 0.000105000m3 |
Manufacturer Warranty: Limited Product Lifetime Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





