Don't pay: $16,642.00
$10,370.00
SAVE $6,272.00 (38%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

Empower your teams with a radically simple experience and the easiest PDF printing with the most compact, quiet MFP. Your workforce can quickly access shared folders, and easily print and share from the cloud with mobile devices.
(3EK15A)
| General Information | |
| Product Name | HP DesignJet T2600dr 36" PostScript MFP |
| Manufacturer Part Number | 3EK15A#B1K |
| Product Line | Designjet |
| Product Series | T2600 |
| Product Model | T2600dr |
| Product Type | Inkjet Large Format Printer |
| Technical Information | |
| Multifunction Devices | Printer
Scanner Copier |
| Number of Colors | 6 |
| Print Color Capability | Color |
| Maximum Color Print Speed | 19.3 Second |
| Maximum Print Resolution | 2400 x 1200 dpi |
| Maximum Print Width | 36" |
| Photo Printing | Yes |
| Copier | |
| Copier Type | Sheetfed |
| Copy Color | Color |
| Fonts & Emulation | |
| PostScript | Yes |
| Memory | |
| Standard Memory | 128 GB |
| Network & Communication | |
| Ethernet | Yes |
| Scanner | |
| Scanner Type | Sheetfed |
| Scan Color | Color |
| Physical Characteristics | |
| Height | 49" |
| Width | 55" |
| Depth | 30" |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 1 Year |
| Miscellaneous | |
| Form Factor | Floor Standing Supported |
| Platform Supported | Mac
PC |
| Energy Star | Yes |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Other Information | |
| Product Family | Designjet T2600 |
| SKU | 3EK15A |
| Barcode # | 193808346620 |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 140.5000kg |
Manufacturer Warranty:
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





