- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

_____________________________________
LaCie 8TB 2big Dock Thunderbolt3 & USB 3.0 External Desktop Hard Drive - Up to 440 MB/s - LaCie RAID Manager Compatible which allows notifications and alarms in the case of warning and failure events - Scalable - 2x Thunderbolt 3, 1x DisplayPort, 1x USB 3.1 Type-C, 1x USB 3.0 Type-A, 1x SD Card Slot, 1x CF Card Slot - STGB8000400 - 3 Years Limited Warranty
(STGB8000400)
| Brand | LaCie |
| Capacity | 8TB |
| Thunderbolt Interface | Yes |
| SKU | STGB8000400 |
| Barcode # | 763649121115 |
| Brand | LACIE |
| Shipping Weight | 4.7000kg |
| Shipping Width | 0.240m |
| Shipping Height | 0.180m |
| Shipping Length | 0.302m |
| Shipping Cubic | 0.013046000m3 |
- Manufacturer Warranty
- 3 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





