- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(E3SXR6)
I/O Expansions
| Number of Expansion Slots | 6 |
Technical Information
| Remote Management | Yes |
| Number of Modules Installed | 0 |
General Information
| Product Type | Power Array Cabinet |
| Manufacturer Part Number | E3SXR6 |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Name | Easy UPS 3S Empty Modular Battery Cabinet |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Miscellaneous
| Additional Information | Optional SNMP Card |
| Compatibility |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 125 kg |
| Form Factor | Tower |
| Height | 1400 mm |
| Width | 500 mm |
| Depth | 851 mm |
| SKU | E3SXR6 |
| Barcode # | 731304345503 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 139.9000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






