- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(CS1784A-AT-U)
| Computer Connections | 4 |
| Port Selection | Hotkey, Pushbutton, Mouse |
| Connectors | |
| Console Ports | 1 x DVI-I Female (White) 2 x USB Type A Female (rear panel) 2 x 3.5mm Audio Jack Female (Green; 1 x front panel, 1 x rear panel) 2 x 3.5mm Audio Jack Female (Pink; 1 x front panel, 1 x rear panel) |
| KVM Ports | 4 x DVI-I Female (White) 4 x USB Type B Female 4 x 3.5mm Audio Jack Female (Green) 4 x 3.5mm Audio Jack Female (Pink) |
| Power | 1 x DC Jack |
| USB Hub | 2 x USB Type A Female (1 x front panel, 1 x rear panel) |
| Switches | |
| Power Selected | 4 x Pushbutton |
| LEDs | |
| USB Link | 4 (Green) |
| On Line /Selected | 4 (Orange) |
| Emulation | |
| Keyboard / Mouse | USB |
| Video | DVI Dual Link: 2560 x 1600 @ 60Hz; DVI Single Link: 1920 x 1200 @ 60Hz |
| Scan Interval | 1–99 seconds (default: 5 secs.) |
| Power Consumption | DC5.3V:5.91W:53BTU |
| Environmental | |
| Operating Temperature | 0 -50°C |
| Storage Temperature | -20-60°C |
| Humidity | 0–80% RH, Non-condensing |
| Physical Properties | |
| Housing | Metal |
| Weight | 0.93 kg ( 2.05 lb ) |
| Dimensions (L x W x H) | 27.00 x 8.80 x 5.55 cm (10.63 x 3.46 x 2.19 in.) |
| Note | For some of rack mount products, please note that the standard physical dimensions of WxDxH are expressed using a LxWxH format. |
| SKU | CS1784A-AT-U |
| Barcode # | 672792002403 |
| Brand | ATEN |
| Shipping Weight | 2.4500kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.150m |
| Shipping Cubic | 0.000750000m3 |
Manufacturer Warranty: 3 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.







