- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(CE750A-AT-U)
ATEN CE750A USB VGA/Audio over Cat5 KVM Extender - 1280x1024 at 200m - Built-in ASIC for greater reliability and compatibility - Dual console operation - 2x USB Type A Female (White), 1x HDB-15 Female (Blue), 1x Mini Stereo Jack Female (Green), 1x Mini Stereo Jack Female (Pink), 1x DB-9 Female (Black), 1x RJ-45 Female, 1x DC Jack - 1920x1200@60Hz at 30m; 1600x1200@60Hz at 150m; 1280x1024@60Hz at 200m
| SKU | CE750A-AT-U |
| Barcode # | 672792006852 |
| Brand | ATEN |
| Shipping Weight | 2.7000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.210m |
| Shipping Length | 0.330m |
| Shipping Cubic | 0.006930000m3 |
Manufacturer Warranty: 2 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.







