- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
The KA7130 Sun Legacy KVM Adapter Cable connects the KVM switch to the console ports of the target computer. With its small form factor and light weight design, it represents the next generation of Sun Legacy KVM Adapter Cables - offering superior signal compensation and delay skew techniques for greatly enhanced video quality.
Package Contents
- 1x KVM Adapter Cable
- 1x Rack Mount Kit
- 1x Rack Mounting Guide
(KA7130-AX)
| Connectors | |
| Link | 1 x RJ-45 Female |
| Computer | 1 x Min Din 8 Male 1 x 13W3 Male |
| LEDs | |
| Online | 1 (Green) |
| Power | 1 (Orange) |
| Physical Properties | |
| Housing | Plastic |
| Weight | 0.16 kg ( 0.35 lb ) |
| Dimensions (L x W x H) | 9.00 x 4.30 x 2.18 cm (3.54 x 1.69 x 0.86 in.) |
| Note | For some of rack mount products, please note that the standard physical dimensions of WxDxH are expressed using a LxWxH format. |
| SKU | KA7130-AX |
| Barcode # | 4710423775879 |
| Brand | ATEN |
| Shipping Weight | 0.1600kg |
Manufacturer Warranty: 1 Year Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





