- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

Logitech M720 Triathlon Multi-Device Wireless Mouse - Bluetooth Smart and 2.4GHz wireless connection - 8 Buttons - Logitech Advanced Optical Tracking Sensor - 1000 DPI - 10M Wireless Range - 24 Month Battery Life - Powered by 1x AA Battery - 910-004792 - 12 Months Limited Warranty
(910-004792)
Interfaces/Ports
| Pointing Device Host Interface | USB |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 135 g |
| Height | 45 mm |
| Width | 74 mm |
| Depth | 115 mm |
General Information
| Product Type | Mouse |
| Manufacturer Part Number | 910-004792 |
| Manufacturer Website Address | http://www.logitech.com/en-au |
| Manufacturer | Logitech |
| Product Model | M720 |
| Product Name | M720 Triathlon Multi-device Wireless Mouse |
| Brand Name | Logitech |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Device Supported | Notebook |
| Computer | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | WEEE |
| RoHS |
Pointing Device
| Movement Detection | Optical |
| Pointing Device Connectivity Technology | Wireless |
| Pointing Device Wireless Technology | Bluetooth/Radio Frequency |
| Number of Total Buttons | 8 |
| Scroller Type | Tilt Wheel |
| Ergonomic Fit | Right-handed Only |
| Movement Resolution (dpi) | 1000 |
| SKU | 910-004792 |
| Barcode # | 097855121905 |
| Brand | LOGITECH |
| Shipping Weight | 0.1700kg |
| Shipping Width | 0.130m |
| Shipping Height | 0.210m |
| Shipping Length | 0.090m |
| Shipping Cubic | 0.001920000m3 |
- Manufacturer Warranty
- 12 Months Limited Warranty
- Manufacturer Contact Info
- http://www.logitech.com
1800 025 544
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





