- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(U7Z-00045)
Interfaces/Ports
| Pointing Device Host Interface | USB |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 89.9 g |
| Height | 38.1 mm |
| Width | 58.4 mm |
| Depth | 99.1 mm |
| Product Color | Purple |
Pointing Device
| Movement Detection | Optical |
| Pointing Device Connectivity Technology | Wireless |
| Pointing Device Wireless Technology | Radio Frequency |
| Ergonomic Fit | Symmetrical |
| Movement Resolution (dpi) | 1000 |
General Information
| Product Type | Mouse |
| Manufacturer Part Number | U7Z-00045 |
| Manufacturer Website Address | http://www.microsoft.com/en-au |
| Manufacturer | Microsoft Corporation |
| Product Model | 1850 |
| Product Name | 1850 Mouse |
| Brand Name | Microsoft |
| SKU | U7Z-00045 |
| Barcode # | 885370737509 |
| Brand | MICROSOFT |
| Shipping Weight | 0.1500kg |
Manufacturer Warranty: 1 Year Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





