- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(ELG-00044)
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Device Supported | Desktop PC |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 82.5 g |
| Height | 14.2 mm |
| Width | 55.1 mm |
| Depth | 131.3 mm |
General Information
| Product Type | Mouse |
| Manufacturer Part Number | ELG-00044 |
| Manufacturer Website Address | http://www.microsoft.com/en-au |
| Manufacturer | Microsoft Corporation |
| Product Name | Arc Mouse |
| Product Line | Arc |
| Brand Name | Microsoft |
Pointing Device
| Movement Detection | BlueTrack |
| Pointing Device Connectivity Technology | Wireless |
| Pointing Device Wireless Technology | Bluetooth |
| Number of Total Buttons | 2 |
| Scroller Type | Scroll Plane |
| Wireless Operating Frequency | 2.40 GHz |
| Movement Resolution (dpi) | 1000 |
| SKU | ELG-00044 |
| Barcode # | 889842527988 |
| Brand | MICROSOFT |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





