- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Microsoft Keypad - Wireless Connectivity - Glacier - Scissors Keyswitch - Bluetooth - 5 - 10 m - 2.40 GHz - PC - CR2032 Battery Size Supported Smart, compact numeric input If you work with numbers all the time, Microsoft Number Pad gives you the dedicated number pad you need for better, faster input. Amplify your productivity Speed through tasks with easy numeric input and integrated calculator key. Connect up to three devices And enjoy the convenience of switching seamlessly between them. Work from anywhere With long battery life up to 24 months2 and wireless Bluetooth® 5.0 connection. Convenient customization Add frequently used symbols and more complex, app-specific macros to be more productive.
(23O-00034)
| Battery Size Supported | CR2032 |
| Number of Batteries Supported | 1 |
| Battery Included | Yes |
| Package Contents |
|
| Platform Supported | PC |
| Operating System Compatibility | Windows 10 |
| Windows 8.1 |
| Keyboard/Keypad Features | Swift Pair |
| Low-profile Keys | |
| Multi-host Support | |
| On/Off Switch | |
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Wireless |
| Keyboard/Keypad Wireless Technology | Bluetooth |
| Keyswitch Technology | Scissors |
| Keyboard/Keypad Wireless Operating Distance | 10 m |
| Wireless Operating Frequency | 2.40 GHz |
| Bluetooth Version | 5 |
| Weight (Approximate) | 78 g |
| Keyboard/Keypad Height | 81.80 mm |
| Keyboard/Keypad Width | 110.80 mm |
| Keyboard/Keypad Depth | 9.10 mm |
| Product Color | Glacier |
| Product Type | Keypad |
| Manufacturer Part Number | 23O-00034 |
| Manufacturer Website Address | http://www.microsoft.com/en-au |
| Manufacturer | Microsoft Corporation |
| Product Name | Number Pad |
| Brand Name | Microsoft |
| SKU | 23O-00034 |
| Barcode # | 196388122912 |
| Brand | MICROSOFT |
| Shipping Weight | 0.1200kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





